Da Fest представя изложбите към осмото издание на DA Fest от 26-и до 30-и октомври.
Изложбите в DA FEST [8] са много на брой и ще наситят софийската сцена, като обхванат шест локации:
- галерия „Академия”, Национална художестване академия (НХА)
- галерия “ONE”,
- галерия “Credo Bonum”,
- галерия „Сердика”
- галерийно пространство при Триъгълната кула на Сердика
- “Bobbina Cultural Space”
Изложбите на DA Fest [8] ще ви срещнат с 21 поизведения на дигитални артисти от България и чужбина, които създават своите произведения във взаимодействие с разнообразни медийни технологии и съвременни дигитални устройства. Тяхното участие във фестивала ще разкрие различни практики от богатия спектър на този род изкуства.
Сред поканените артисти са световно известни имена, както и утвърдени и млади български автори.
Изложби DA Fest [8]:
Галерия „Академия”, Национална художествена академия (НХА), ул. „Шипка” 1:
Jochem Hendricks / Йохем Хендрикс (Германия)
Ухото на Олег, 2004-2006, фотография
ВЕСТНИК, 1994 / EYE, 2001, вестници
Ana Petrović / Ана Петрович (Хърватия)
LIFRAM1, 2011, видео инсталация
Vladan Joler / Владан Джолер (Сърбия)
Нов екстрактивизъм – сборен материал от концепции и алегории, видео, принт
Carlo Zanni / Карло Зани (Италия)
Life Is A Delicate Negotiation, 2017, видео и текст
Klaus Obermaier / Клаус Обермайер (Австрия)
EGO (2015) интерактивна видео инсталация
Joe Hambleton /Джо Хамбълтън (Канада)
Последната химера / The Last Chimera
Имитация с линии, Петър Сапунджиев (България)
Галерия “Credo Bonum”, ул. „Славянска” 2:
Морис Бенаюн (MoBen) и Тобиас Клайн (Франция / Китай/ Германия)
Maurice Benayoun (MoBen) & Tobias Klein (France / China / Germany)
Стойност на стойностите / Value of Values, интерактивна инсталация
Галерия “ONE”, ул. „Иван Вазов” 14:
Varvara & Mar / Варвара и Мар (Естония)
POSTCARD LANDSCAPES FROM LANZAROTE I, II – видео инсталации
Ken Rinaldo (САЩ)
Opera for Dying Insects (2020), видео
Tatsuru Arai (Япония / Германия)
THERMO, видео инсталация
Иън Рос и Константин Катсирис (Канада) / Ian Ross & Constantine Katsiris (Canada)
Око на бурята / Eye of the Storm, видео
Галерия Сердика, Женски пазар, ул. „Цар Самуил” 90 Б, етаж 2:
Андреас Мюлер – Поле (Германия)
Кодове на лица, фотографска серия
Антони Райжеков (България / Австрия)
Дует в самоопределяне, 2021 (#BIOCOIN серии 2018-2021)
Видео на аудиовизуална инсталация
Триъгълна кула на Сердика, Регионален исторически музей (РИМ) – София, бул. „Мария Луиза” 16:
Марина Генова, “Kunst - Art”, 3D анимация (2021)
Аксиния Пейчева и проекта “Приказка за края”, био арт и видео
Владислав Илиев “Aura”, 3D mapping
Вероника Табакова и Яна Меламед “DigiPhysics” интерактивен танцов пърформанс
Ивелина Иванова и Мартин Луканов “Топ куче” видео игра
Bobbina Cultural Space, ул. „Триадица” 5:
Допълнителна кураторска селекция на Христо Калоянов, участват Никола Стоянов, Мария Янакиева, Филип Петков и Марио Роблес
Подробна информация за участниците и произведенията в изложбите можете да видите тук.
Още за фестивалната програма и всички предстоящи събития следете тук.