Знаете ли, че приключенията и новите гледки променят начина, по който функционира нервната система и сетивата ни?
Защо обаче това е? Отговорът е, че смяната на местоположението активира много повече центрове в мозъка, което на практика го държи „буден”. Това, от своя страна, прави мисленето ни много по-комбинативно. Освен това, проучвания показват, че именно пътуването може да развие нивото ни на толерантност. В личен план това води до заздравяване на връзката ни с партньора в дългосрочна перспектива. Така че, ако искате да проверите дали връзката ви се развива добре, пътувайте заедно повече.
Ето какво се случва с нас по време на пътуване:
1. Нивата на психическа устойчивост при непредвидени ситуации са много по-високи при хората, които пътуват по-често, отколкото при тези, които рядко напускат дома си.
2. Нивата на щастие по време на пътуване са същите, като например тези, които се получават по време на закупуване на отдавна желана придобивка.
3. Когато пътуваме, започваме да възприемаме информацията по-бързо и да забелязваме много повече неща от обкръжаващата ни действителност.
4. Хората, които пътуват по-често, усвояват много по-бързо чужди езици.
5. Нивата на адреналин се повишават, но не по начин, който ни стресира. Всъщност, вълнението от посещаване на ново място успява да пребори стреса от работата в ежедневието ни.
Тази статия ви хареса? Последвайте ни и във фейсбук и инстаграм за още необикновени пътешествия!