Челси Физик Гардън (Градината на физиката Челси) открита през 1673 г., но в началото се е казвала Аптекарската градина, защото там аптекарите са се обучавали да разпознават растенията. Мястото е избрано заради близостта до река, поради няколко причини - по-топлия микроклимат помага на чуждоземни растения да виреят там и да преживяват през зимата. Освен това, реката е била транспортна връзка с други подобни научни центрове
През 18-и век Челси Физик Гардън организира международна размяна на семена за ботанически растения, която продължава и до днес.
По-късно площта й се разширява, когато доктор Ханс Слоун придобива имението Челси и го отдава под наем на Обществото на аптекарите с постоянна рента от 5 лири на година. С времето в градината започват да се извършват подобрения и да се строят конструкции за различни видове растения, както и да се добавят различни видове почви и повърхности. През 1983 г. Челси Физик Гардън за първи път отваря врати за посетители извън научните среди.
В наши дни от 1 април до 31 октомври градината, кафенето и магазинът към нея са отворени от вторник до петък между 11 сутринта и 6 часа следобед. Между 1 юли и 2 септември градината е отворена до 10 часа вечерта, като посетителите могат да влизат до 30 минути преди часа за затваряне.
От 1 ноември до 31 март магазинът и кафенето са затворени, но градината работи от понеделник до петък от 9:30 ч. сутринта до 4 часа следобед.
Входът е 9,90 лири за възрастни и 6,60 лири (за деца между 5-15 години), като цените са такива, ако искате да направите дарение за градината. Иначе билетите са по 9 лири за възрастни и 6 лири за деца.
Тази статия ви хареса? Последвайте ни и във фейсбук и инстаграм за още необикновени пътешествия!