Маршаловите острови са съставени от две почти паралелни островни вериги – Ратак и Ралик.
Ратак (в превод „изгрев“) е източната верига от острови и наброява 14 добре оформени атола и 2 малки изолирани острова.
Островната верига Ралик (в превод „залез“) пък е разположена на запад. Тя наброява 15 атола и 3 острова и не се различава съществено по структура от Ратак. Най-големият атол е Кваджалейн (той е и един от най-големите в света) и е с площ от 6,3 кв. км на сушата, а на целия атол – 839,3 кв. км.
Към островната група на Маршаловите острови принадлежат над 1150 коралови острова, които се разпростират върху обща площ от 1 900 000 кв. км в западната част на Тихия океан. Основната площ на островите е разпределена между 29 атола и 5 изолирани малки острова като само 23 от тях са обитаеми.
Климатът на Маршаловите острови е тропичен, като през по-голямата част времето там е влажно и горещо – средната годишна температура е 28 градуса. Дъждовният период пък продължава от май до юни. Интересен факт е, че тайфуните в този район далеч не са рядкост.
Островите се отличават с гъста растителност, съставена главно от красиви мангрови гори. Населението на Маршаловите острови, от друга страна, наброява малко над 60 хил. души. По-голямата част от него е съсредоточено на Маджуро, който е главният атол на архипелага, и малкия остров Ебейе, който е част от атола Кваджелейн.
Останалите острови са рядко населени, а някои са напълно необитавани!
Тази статия ви хареса? Последвайте ни и във фейсбук и инстаграм за още необикновени пътешествия!