Всички знаем, че зимните празници са периодът, в който се яде и пие на корем.
Затова решихме да ви покажем някои от народните методи за боренето на махмурлук от Западна Европа.
В Централна и Западна Европа стабилната мазна храна е нещото, около което се гравитира цялото лечение на препиването.
В Унгария например хората лекуват махмурлука си с лангош – унгарският аналог на мекиците, поднесени с чеснов сос, който е доста силен.
За австрийците и французите мазната и гъста яхния е перфектният лек за организма, който се нуждае от съживяване след пиянски нощи.
В кръчмите в Австрия често се предлагат на посетителите по една купа гулаш (супа от телешко, лук, чушки, червен и черен пипер) преди те да се отправят към домовете си. С това се действа по-скоро превантивно на махмурлука.
Във Франция залагат на традиционното касуле – класическа рецепта за боб с тлъсто месо. То дава на организма нещо стабилно, от което да черпи сила след алкохолната умора.
В Испания борят махмурлука най-вече с пържени и панирани предястия – панирани калмари, пилешки хапки, крокети, залагайки по-скоро на дребни, мазни храни, които са подходящи да се ядат на една две хапки и да се поемат с безалкохолно.
Ето и нещо наистина необичайно. Сицилианците вярвали, че махмурлукът изпива силата на човек и затова предлагали на препилите да си я върнат, изяждайки печен пенис на бик.
Тази статия ви хареса? Последвайте ни и във фейсбук и инстаграм за още необикновени пътешествия!